Avrupa'da Online Satis 2018'e kadar 233,9 Milyar € Buyuyecek!

Avrupa'da e-ticaret satışlarının 2013-2018 yılları arasında %12 gibi bir yıllık büyüme oranı ile büyümesi beklenmekte. Bu durum 2018 yılında 233.9 Milyar € değerinde bir online perakende pazarı oluşmasını sağlayacak. Bu büyüme, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazların daha fazla satış coğunluğuna sahip olacakları öngörülerek gerçekleşiyor.

Pazar araştırma şirketi Forrester 17 Avrupa ülkesinde 22 ürün kategorisinin büyüme oranlarına bakarak Avrupa’nın online perakende satiş büyümelerini öngörüyor.

Forrester şirketinin son tahminleri Avrupa e-ticaret satış artışlarına göre 2018 ile çift haneli büyümenin devam edeceğini gösteriyor.

Güney Avrupa’da e-ticaret için büyüme!

Ve Güney Avrupa piyasaları Kuzey Avrupa pazarlarından daha hızlı büyüyecek. Sonraki piyasalar zaten olgunlaşmış gibi gorunuyor ve bu gercekten bir sürpriz değil. İspanya, Yunanistan, Portekiz ve İtalya gibi büyüme potansiyeli olan ülkelerdeki eticaret endüstrilerinde hala online alisveris yapmamış milyonlarca kişi var. Forrester’a göre Kuzey Avrupa piyasaları genel olarak büyük e-ticaret pazarlarında daha gelişmiş durumda.

Ülkelere baktığımızda İngiltere, perakende satışların toplam hacminde online satış payının en yüksek olduğu ülke. Bu pay Almanya'da %7’den %10’a büyürken, Fransa'da %6’dan %10’a büyüyecek gibi görünüyor.

Kaynak: http://bit.ly/1kEmYs6

  • E bültene Üye Olun
    Gelişmeleri Takip Edin