ETİD E-Ticaret Akademisi İlk Mezunlarını Verdi

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) tarafından, Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET'in sponsorluğunda düzenlenen E-Ticaret Akademisi Eğitim Programı sona erdi. Sektörün önde gelen e-ticaret yöneticileri ve başarılı e-ticaret girişimcileri tarafından verilen eğitimlerde, finans yönetiminden pazarlamaya, hukuksal düzenlemelerden teknik altyapıya, müşteri ilişkileri yönetiminden tasarım trendlerine kadar birçok önemli konu ele alındı.

Türkiye’nin e-ticaret sektörünün yüzde 90’ını temsil eden Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET’in sponsor olduğu E-Ticaret Akademisi Eğitim Programı sona erdi. 19-20 Nisan ve 26-27 Nisan tarihlerinde TTNET Genel Müdürlük binasında gerçekleşen eğitimlerle, başarılı e-ticaret profesyonelleri yetiştirerek sektöre yeni bakış açıları kazandırmak ve büyüyen e-ticaret ekosistemine katkı sağlamak amaçlandı.

Toplam 16 saat süren eğitimler, her biri sektörün duayeni olarak tanınan, e-ticaret sektörünün önde gelen yöneticileri tarafından verildi. Finans yönetiminden pazarlamaya, hukuksal düzenlemelerden teknik altyapıya, müşteri ilişkileri yönetiminden tasarım trendlerine kadar pek çok önemli konuda katılımcıların ufkunu açan sunumlar gerçekleştirildi. Türkiye büyüyen internet pazarı ile dünya liginde yer alırken, e-ticaret ekosisteminin de önümüzdeki dönemde buna paralel olarak büyüyeceği, altı çizilen konular arasında yer aldı.

ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun’un sunumu ile başlayan E-Ticaret Akademisi Eğitim Programı’nın eğitimcileri arasında, Sahibinden.com, Evmanya, Gemicioğlu Hukuk Bürosu, Google, Acunn.com, akakce.com, PayU, Kliksa, Doğan Online, Markafoni, SEM, Euro Message, Positive, Hepsiburada.com, Media Markt, 1v1y.com, Pozitron ve TTNET yöneticileri yer aldı.

  • E bültene Üye Olun
    Gelişmeleri Takip Edin