#

Evyap

Evyap'ın 1927 yılında Erzurum'da sabun üretimiyle başlayan öyküsü günümüzde sabundan duş jeline, şampuandan tıraş ürünlerine, cilt bakım kremlerinden kokulu kozmetiğe, bebek bezinden diş macununa kadar birçok kategoriyle 100'ü aşkın ülkede devam ediyor. Duru, Arko Men, Arko Nem, Evy Baby, Fax, Emotion ve Activex gibi önemli markalarıyla Evyap, Türkiye'de; güzellik sabunu, cilt bakım ürünleri, tıraşa hazırlık, tıraş sonrası, antibakteriyel sabun, el ve vücut kremi ve granül sabun kategorilerinde piyasada lider konumda bulunuyor.

Bugün Evyap, 4 bini aşkın çalışanı ile dünyanın önde gelen sabun ve kişisel bakım ürünleri üreticilerinden biri. Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünleri ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiren Evyap, ilk 100 Türk sanayi şirketi arasında yer alıyor. Evyap'ın Türkiye'deki üretim tesislerinin yanı sıra, 2002 yılında faaliyete geçen Mısır tesisleri ve 2014’te üretime başlayan; dünyanın en büyük oleo kimya tesislerinden biri olan Malezya Üretim Tesisi mevcut.

Kendi markaları dışında, dünyanın önde gelen firmaları için «kontratlı üretim» yapan Evyap, yaptığı inovatif çalışmalar ve yatırımlar ile doğal kaynakların daha verimli kullanılmasına özen gösteriyor. Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden, sektörün önde gelen Ar-Ge merkezlerinden olan Evyap Ar-Ge Merkezi, kişisel temizlik ve bakım odaklı tüketici ürünleri alanında araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütüyor. Evyap, Türkiye’nin 4. büyük özel limanı olan Evyapport’u da bünyesinde barındırıyor.