#

PayTR

2009 yılında Türk mühendisler tarafından kurulan, 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olan PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ, Türkiye'nin en köklü fintek şirketidir. 

 

60 binden fazla işletmeye Sanal POS, Linkle Ödeme, Pazaryeri Çözümü, PayTR NeoPOS, Mobil POS, Tosla ile Ödeme, Havale/EFT, Güvenli Kart Saklama, Tekrarlayan Ödeme (Abonelik Yöntemi), Dövizle Satış ve Alternatif Ödeme Çözümleri sunan PayTR, aynı zamanda Mobil Ödeme, E-Para ve Cüzdan Çözümleri, QR ile Ödeme ve Fiziki POS Hizmetleri’ni de geliştirmeye devam ediyor. Güvenlik çözümleri arasında ise PCI DSS uyumlu altyapı, SSL sertifikalı ödeme sayfaları, Fraud ve Sahtecilik Önleme, 3D Secure yer alıyor.

 

2021’de Türkiye'nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yatırım ortaklığı yapan PayTR, TCMB onayıyla faaliyet izni kapsamını genişletip e-para lisansı alarak, bu alanda faaliyetlerine başladı. Çok yönlü bir fintek şirketi olarak, geliştirdiği ürün ve teknolojilerle üye iş yerlerine üstün ödeme deneyimi sunuyor.