emre-ekmekci

Emre EKMEKÇİ

Yönetim Kurulu Başkanı

eekmekci@etid.org.tr

1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satınalma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altında girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2016 yılları arasında Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2016-2019 yılları arasında Turkiye’nin öncü e-ticaret platfromu olan Hepsiburada.com’un Ticari Grup Başkanı ve Uluslarası Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği (ETİD) Başkanlığı ve TOBB E-Ticaret Meclisi E-İhracat Komitesi Başkanlığı rollerini yürütmektedir.

hakan-cevikoglu

Hakan ÇEVİKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

ePttAVM.com Genel Müdürü

1967 Ankara doğumlu Hakan Çevikoğlu, yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Ekonomi ve Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık bölümleriyle tamamlamistir. 1993 – 2000 yılları arasında ABD’de bulunan Hakan Çevikoğlu, daha sonra Türkiye’ye dönerek aile şirketi olan Ülkem AŞ’de üst düzey görevlerde bulunmuştur. Distribütörlüğünü yaptığı Sony ürünlerini online ortamda satarak e-Ticaret sektörüne adım atan Çevikoğlu; 2011 yılında PTT ile yaptığı anlaşma üzerine, ePttAVM.com’un kuruculuğunu üstlenmiştir. Bireysel katılım yatırımcısı lisansı ile yurtiçi ve yurtdışında çeşitli firmalarda ortaklık ve yatırımları bulunmaktadır. Halihazırda ePttAVM.com’un CEO’luğunu yürütmekle birlikte, kamu ve özel sektörün çeşitli dernek ve organizasyonlarında görev almaktadır. PTT ile birlikte Türkiye’nin e-ihracat platformu olan Ready2Sale.com’u kurucu ortağıdır.

emre-cevdet-cizmecioglu

Emre Cevdet ÇİZMECİOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Lise öğrenimini Saint Benoit’da tamamladıktan sonra lisans eğitimine İstanbul İşletme Fakültesi’nde devam etti. Yüksek Lisans olarak sırasıyla Galatasaray Üniversitesi MBA ve İstanbul Üniversitesi Lojistik Master Program’ını tamamladı. Finans sektöründe Denetim, Araştırma ve Kurumsal Finansman raportörü olarak başladığı çalışma hayatına 2001 yılında Lojistik sektörüne geçerek farklı bir ivme kazandırdı. Sırasıyla Sertrans, Borusan Lojistik, Borusan International Algeria, Fiba Perakende ve Kuhne Nagel’de çalışmıştır. 2014 yılından itibaren girişimci olarak Mall Logistics, Easy Point, Epsilon4PL ve Store Plus markalarında Kurucu ve Yönetici Ortak olarak çalışmaktadır. Üniversitesi’nde Tedarik Zinciri Yönetimi üzerine dersler vermektedir. İngilizce ve Fransızca çok iyi derecede bilmektedir.

asli

Aslı Yaşasın Öztap

Yönetim Kurulu Üyesi

ayasasin@etid.org.tr

1982 İzmir doğumlu olan Aslı Yaşasın Öztap, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, California Üniversitesi Irvine'da Dijital Pazarlama programını tamamladı. Çalışma hayatına 2005 yılında Genpa'da başladı. Sonrasında Kariyer.net'de Bölge Satış Müdürü olarak görevini sürdürdü. Sonrasında Hürriyet-Anneyiz.Biz, Fikrimuhim.com gibi şirketlerde iş geliştirme departmanlarını yönetti. Türkiye'de bulunan birçok e-ticaret şirketine stratejik konumlama ve iş geliştirme anlamında danışmanlık görevini yürüttü. Teknoloji alanında uluslararası kadın kominitesi Girl Geek Dinners Istanbul kurucusu, Turkish Women Network üyesidir. Aslı Yaşasın Öztap, Ekim 2010 itibari ile Türkiye'nin ilk ev yaşam dekorasyon alışveriş sitesi Evmanya.com'u kurmuş, Mart 2012'de Doğan Online bünyesine katılan Evmanya.com'un CEO'luk görevini sürdürmektedir.

#

Halil ERDOĞMUŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Ebebek.com Genel Müdürü

1969 Uşak doğumlu Halil Erdoğmuş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletme yüksek lisansını tamamladı. Üniversiteden sonra 1998’e kadar Uşak’ta bulunan aile şirketlerinde çeşitli görevler aldı. Eş zamanlı olarak Türkiye’nin 6. özel radyosu Uşak Radyo Klas’ı 1992 yılında kurdu. 1997 yılında Boyner grubu şirketlerinden Benkar’da İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2000 yılında bebek.com’u ardından 2001 yılında ebebek.com’u kurdu. 2005 yılında buradaki görevleri ile eş zamanlı olarak Anadolu Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2007 yılında kurulan ve 2010 yılında TelePerformance tarafından satın alınan Metis Anadolu Çağrı Merkez’inde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. GYİAD ve BAGİDER’de aktif görevleri bulunan Erdoğmuş, halen 173 mağazası ve web sitesi ile anne-bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veren ebebek.com’un Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda 13 Mağaza ve web sitesi ile ev ürünleri kategorisinin yenilikçi markası Evidea’da Yönetim Kurulu üyesidir.

#

Ömer GÜRKAN

Genel Sekreter

ÖMER GÜRKAN GENEL SEKRETER

#

Ziya KIZILTAN

Genel Koordinatör

1983 İstanbul doğumlu olan Ziya Kızıltan, üniversite öğrenimine 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başladı. İlk girişimcilik tecrübesini bu yıllarda yaşayan Kızıltan sonrasında farklı sektörlerde satış ve pazarlama alanında önemli görevlerde bulundu. Bir yandan işletme lisans eğitimini de tamamladı. 2013 yılında, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret girişimlerinden biri seçilen incir.com projesinin kurucu ekibinde Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Yaklaşık 4 yıl boyunca e-ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya ve daha fazla insanı e-ticaretin avantajları ile tanıştırmaya yönelik çalışmalar yaptı. 40 binin üzerinde e-ticaret girişimcisi yetiştirdi. 200 binin üzerinde müşterinin ilk kez internet üzerinden alışveriş yapmasını sağladı. 2016 -2019 yılları arasında Hepsiburada.com’da Satış Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği eğitim, seminer ve konferanslar ile 10 binlerce işletme ve KOBİ’nin e-ticarete başlamasına destek oldu. Ülkemiz ekonomisine sağlanabilecek en büyük faydanın “ihracat” olduğuna inanan Kızıltan, 2020 yılının sonlarında Manay CPA ailesine, Türkiye Ülke Müdürü olarak katılmıştır. 2017 yılından bu yana ETİD Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Ziya Kızıltan, evli ve bir çocuk babasıdır.