Hakan Çevikoğlu

Hakan ÇEVİKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Hakan Çevikoğlu; yüksek öğrenimini Gazi ve Bilkent Üniversiteleri'nde tamamladı. Bilgi ve deneyimlerine yön verip, kariyer hedeflerini desteklemek üzere 1993-2000 yıllarında Amerika'ya giderek; burada hem sektörle ilgili çeşitli eğitim programlarına katılıp, hem de çeşitli görevlerde bulundu. Almış olduğu eğitim, gözlem ve deneyimlerinin dışında; sürekli gelişim amacını hedefleyen aile şirketlerinde çalışmak üzere Türkiye’ye geri döndü. İş hayatına aile şirketlerinde devam etti ve birçok projeyi yönetti. Ülkemizin lokomotifi olan KOBİ’lere kolay ihracat imkanı sağlamak için pek çok ülkede faaliyete geçecek olan havuz platform www.ready2sale.com ve www.turkishsouq.com aracılığıyla Türk ürünlerinin yurt dışına satışı için çalışmalarını sürdürmektedir. Çevikoğlu, aynı zamanda PTT’nin iştirak şirketlerinden olan PTTeM Teknoloji ve Elektronik Hizmetler A.Ş.’nin de Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’sudur.

Emre Ekmekçi

Emre EKMEKÇİ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

[email protected]

1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satınalma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altında girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2016 yılları arasında Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2016-2019 yılları arasında Turkiye’nin öncü e-ticaret platfromu olan Hepsiburada.com’un Ticari Grup Başkanı ve Uluslarası Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği (ETİD) Başkan Yardımcısı ve TOBB E-Ticaret Meclisi E-İhracat Komitesi Başkanlığı rollerini yürütmektedir.

Ramazan Altınay

Ramazan ALTINAY

Yönetim Kurulu Üyesi

Reyhan Mertek

Reyhan MERTEK

Yönetim Kurulu Üyesi

1982 İstanbul doğumlu olan Reyhan Mertek çalışma hayatına 2006’da QNB Finansbank Kredi Kartları Pazarlama ve Marka Yönetimi Biriminde MT olarak başladı. 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek lisansını tamamlayan Reyhan Mertek, 2011-2016 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları Pazarlama Biriminde başta e-ticaret sektörü olmak üzere bir çok sektör yönetmiştir. 2016-2018 tarihileri arasında ComPay Ödeme Çözümleri’nde İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmış ve e-ticaret sektöründe hem markalar hem de entegratörler tarafında ödeme sistemleri, pazarlama ve kampanya yönetimi, B2B/B2C platformları tarafındaki çalışmaları yürütmüştür. 2018- 2020 tarihleri arasında İncehesap.com’da Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörlüğünü yöneten Reyhan Mertek, 2020 Aralık ayından beri Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi’nde Partnership Coordinator olarak görev almaktadır. 2017 yılından bu yana ETİD Denetim Kurulu üyeliği görevini yürüten Reyhan Mertek, evli ve bir çocuk annesidir.

Nuriye Altunkaya

Nuriye ALTUNKAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer Gürkan

Ömer GÜRKAN

Genel Sekreter

ÖMER GÜRKAN GENEL SEKRETER

#

Ziya KIZILTAN

Genel Koordinatör

1983 İstanbul doğumlu olan Ziya Kızıltan, üniversite öğrenimine 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başladı. İlk girişimcilik tecrübesini bu yıllarda yaşayan Kızıltan sonrasında farklı sektörlerde satış ve pazarlama alanında önemli görevlerde bulundu. Bir yandan işletme lisans eğitimini de tamamladı. 2013 yılında, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret girişimlerinden biri seçilen incir.com projesinin kurucu ekibinde Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Yaklaşık 4 yıl boyunca e-ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya ve daha fazla insanı e-ticaretin avantajları ile tanıştırmaya yönelik çalışmalar yaptı. 40 binin üzerinde e-ticaret girişimcisi yetiştirdi. 200 binin üzerinde müşterinin ilk kez internet üzerinden alışveriş yapmasını sağladı. 2016 -2019 yılları arasında Hepsiburada.com’da Satış Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği eğitim, seminer ve konferanslar ile 10 binlerce işletme ve KOBİ’nin e-ticarete başlamasına destek oldu. Ülkemiz ekonomisine sağlanabilecek en büyük faydanın “ihracat” olduğuna inanan Kızıltan, 2022 yılından bu yana iş dünyasında yenilikçi ve verimli etkinlikler sunan "networking odaklı hibrit etkinlik platformu" Oniki’nin Kurucu Ortak & CEO’su olarak görev yapmaktadır. 2017 yılından bu yana ETİD Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Ziya Kızıltan, evli ve bir çocuk babasıdır.