Emre Ekmekçi

Emre EKMEKÇİ

Yönetim Kurulu Başkanı

[email protected]

1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satınalma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altında girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2016 yılları arasında Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2016-2019 yılları arasında Turkiye’nin öncü e-ticaret platfromu olan Hepsiburada.com’un Ticari Grup Başkanı ve Uluslarası Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği (ETİD) Başkanlığı ve TOBB E-Ticaret Meclisi E-İhracat Komitesi Başkanlığı rollerini yürütmektedir.

Hakan Çevikoğlu

Hakan ÇEVİKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

ePttAVM.com Genel Müdürü

1967 Ankara doğumlu Hakan Çevikoğlu, yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Ekonomi ve Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık bölümleriyle tamamlamistir. 1993 – 2000 yılları arasında ABD’de bulunan Hakan Çevikoğlu, daha sonra Türkiye’ye dönerek aile şirketi olan Ülkem AŞ’de üst düzey görevlerde bulunmuştur. Distribütörlüğünü yaptığı Sony ürünlerini online ortamda satarak e-Ticaret sektörüne adım atan Çevikoğlu; 2011 yılında PTT ile yaptığı anlaşma üzerine, ePttAVM.com’un kuruculuğunu üstlenmiştir. Bireysel katılım yatırımcısı lisansı ile yurtiçi ve yurtdışında çeşitli firmalarda ortaklık ve yatırımları bulunmaktadır. Halihazırda ePttAVM.com’un CEO’luğunu yürütmekle birlikte, kamu ve özel sektörün çeşitli dernek ve organizasyonlarında görev almaktadır. PTT ile birlikte Türkiye’nin e-ihracat platformu olan Ready2Sale.com’u kurucu ortağıdır.

Ramazan Altınay

Ramazan ALTINAY

Yönetim Kurulu Üyesi

Reyhan Mertek

Reyhan MERTEK

Yönetim Kurulu Üyesi

Nuriye Altunkaya

Nuriye ALTUNKAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer Gürkan

Ömer GÜRKAN

Genel Sekreter

ÖMER GÜRKAN GENEL SEKRETER

#

Ziya KIZILTAN

Genel Koordinatör

1983 İstanbul doğumlu olan Ziya Kızıltan, üniversite öğrenimine 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başladı. İlk girişimcilik tecrübesini bu yıllarda yaşayan Kızıltan sonrasında farklı sektörlerde satış ve pazarlama alanında önemli görevlerde bulundu. Bir yandan işletme lisans eğitimini de tamamladı. 2013 yılında, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret girişimlerinden biri seçilen incir.com projesinin kurucu ekibinde Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Yaklaşık 4 yıl boyunca e-ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya ve daha fazla insanı e-ticaretin avantajları ile tanıştırmaya yönelik çalışmalar yaptı. 40 binin üzerinde e-ticaret girişimcisi yetiştirdi. 200 binin üzerinde müşterinin ilk kez internet üzerinden alışveriş yapmasını sağladı. 2016 -2019 yılları arasında Hepsiburada.com’da Satış Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği eğitim, seminer ve konferanslar ile 10 binlerce işletme ve KOBİ’nin e-ticarete başlamasına destek oldu. Ülkemiz ekonomisine sağlanabilecek en büyük faydanın “ihracat” olduğuna inanan Kızıltan, 2020 yılının sonlarında Manay CPA ailesine, Türkiye Ülke Müdürü olarak katılmıştır. 2017 yılından bu yana ETİD Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Ziya Kızıltan, evli ve bir çocuk babasıdır.